Jury

Jury
-0001-11-30

Tomasz Sikora

sikora


Tomek Sikora urodził się w 1948 roku w Warszawie w rodzinie artystycznej. Matka była malarką, ojciec znanym rzeźbiarzem.

W wieku 20 lat wyjechał do Paryża gdzie zajął się poważnie fotografią.

Po powrocie do Polski w 1971 roku przez 10 następnych lat pracował jako fotoreporter dla tygodnika ilustrowanego.

W tym czasie współpracował także z czołowymi polskimi grafikami tworząc plakaty teatralne i filmowe.

W 1979 zrealizowal 2 duże projekty fotograficzne: „Album“ i „Alicja w Krainie Czarów“, które były surrealistyczną wizją świata i w 1980 roku zostały wystawione w Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou w Paryżu na wystawie Biennale Młodych.

Zaczął wtedy wystawiać także w innych krajach Europy i w USA.

W 1982 roku wyjechał do Australii, gdzie prowadził warsztaty fotograficzne w Victorian College of the Arts.

Następnie założył studio fotografii reklamowej oraz kontynuował swoją działalność artystyczną.

Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie.

Od 1996 roku dzieli swoje życie pomiędzy Polskę i Australię.

Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii

Do dzisiaj publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich ( 35 ) oraz wystawia swoje prace w wielu krajach na świecie.

W 2001 roku powołal do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Do dnia dzisiejszego odbyło się 58 edycji Galerii Bezdomnej na 5 kontynentach

Od 2002 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne w wyższych szkołach fotograficznych w Warszawie.

Od 1999 roku pracuje nad projektem Przejrzystość Rzeczy, wystawianym już siedmiokrotnie i nieustannie uzupełnianym o nowe prace. Pierwsza wystawa miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Od 2006 realizuje krótkie filmiki animowane oparte na fotografii nazwane „Fotografia ruchoma“. Powstały trzy cykle:

„Pan Jajo“ , „Kobieta“ oraz „Usłyszane w ciszy“.

Jesienią 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album „ Światłoczuły“ zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Tomka Sikory związanych z jego droga życiową.

Lata 2009 – 2010 to praca nad albumem „Chopin. Nastroje Chopina w fotograficznyvh obrazach Tomka Sikory, w którym pokazuje Polskę swoich

marzeń.

Rafał Skalski


Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, krótkich fabuł i reklam.

Ukończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, w czasie których zrealizował kilka etiud krótkometrażowych. Jego dokumentalny debiut, "52 procent" (premiera TVP1 w 2007 r.) zdobył Złotego Lajkonika podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego a także był kilkadziesiąt razy nagradzany i pokazywany na międzynarodowych festiwalach od Amsterdamu przez Toronto, Londyn, Hong Kong po Vancouver. Kolejne filmy dokumentalne – „Dziewczyny” (premiera TVP 2010) oraz „Kochankowie” (wyprodukowany przez HBO w 2009) kontynuowały objazd po festiwalach. Jego ostatnim projektem jest 30-minutowa fabuła „Zagraj ze mną”, wyprodukowana dla Studia Munka.

Stypendysta Ministra Kultury, uczestnik Berlinale Talent Campus, mieszka i pracuje w Warszawie.

Katarzyna Majak  

majak

Fotograf, krytyk, kurator. Uzyskała dyplom z fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu w pracowni fotografii intermedialnej pod kierunkiem dr Krzysztofa Baranowskiego oraz klasycznych tematow fotograficznych pod kierunkiem prof. Piotra Wołyńskiego (2003). Fotografii uczyła się również od wnuka Edwarda Westona, Kima, w Carmel, California (2002), oraz asystenta Ansela Adamsa - Johna Sextona w Aspen, Colorado; Stypendystka Anderson Ranch Arts Center w Colorado, USA (2003). Jako artist-in-residence uczestniczyła w międzynarodowym projekcie "Florida - First Contact" w Atlantic Center for the Arts na Florydzie (2002).
Obok fotografii zajmuje się instalacją, video.
O fotografii pisze do Kwartalnika Fotografia, Fototapety, współpracowała z Pozytywem. Zajmuje się tłumaczeniem tekstów o fotografii na język angielski. Od 2003 uczy fotografii w Akademii Fotografii, gdzie prowadzi pracownię fotografii i innych mediów oraz zajmuje sie systemem strefowym. Swoje fotografie, video oraz instalacje wystawia w Polsce i za granicą (USA). Byla kuratorem - m.in. wystawy młodej polskiej fotografii ‘Globe-all?’ w Tucson, Arizona (2004), gdzie spędziła 3 miesiące jako artist-in-residence, miała indywidualna wystawę oraz wygłosiła wykład o polskiej fotografii w Tuscon PIMA Arts Council. Recenzent portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie (2008).
Ukończyła anglistykę oraz rusycystykę na UAM w Poznaniu.

Agata Goździk  

 GOZDZIK

Z wykształcenia geograf i geofizyk, Doktor Nauk o Ziemi. Obecnie pracuje w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się innowacyjnym projektem edukacyjnym „EDUSCIENCE”, w ramach którego naukowcy przygotują i poprowadzą ciekawe i inspirujące zajęcia dla uczniów z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.
Woda fascynowała ją od zawsze. Tą płynącą zajmowała się naukowo – na studiach magisterskich i doktoranckich oraz hobbystycznie – jako pasjonatka kajakarstwa nizinnego, a później górskiego. Pływając po polskich i europejskich rzekach spędziła z wiosłem wiele tygodni. Pływała także Wisłą.

Agnieszka Wlazeł

 WLAZEL

Agnieszka Wlazeł, prezes Fundacji Impact, jest koordynatorem działań platformy River//Cities - międzynarodowej platformy organizacji kultury z miast nadrzecznych. Obecnie Impact realizuje projekt River//Cities Flows of Identity finansowany ze środków Europejskiej Fundacji Kultury.

Dariusz Bogacz

 RZGW

Dariusz Bogacz – rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. W latach 2008 – 2009, brał aktywny udział w organizacji procesu konsultacji społecznych w ramach wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej w Polsce. Animator i koordynator akcji proekologicznych i edukacyjnych organizowanych wspólnie z Urzędem Dzielnicy Targówek. Jest współkoordynatorem projektu „Ekotony dla Redukcji Zanieczyszczeń Obszarowych – EKOROB”, realizowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie przy współpracy z Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii (ERCE) PAN pod auspicjami UNESCO, którego celem jest opracowanie programu działań dotyczącego ograniczenia zanieczyszczeń obszarowych w dorzeczu Pilicy w oparciu o efektywne kosztowo metody ekohydrologii przyczyniającego się do osiągnięcia dobrego stanu ekologicznego wód Zbiornika Sulejowskiego.  

Barbara Hernas

 BASIA 

Założycielka agencji public relations Litera PR, specjalizującej się w pracy na rzecz projektów i produktów proekologicznych, promocji rekreacji ruchowej i zdrowego stylu życia oraz kultury. Współpracuje z Centrum ekoJa na warszawskiej Ochocie. Wcześniej była koordynatorem europejskiej kampanii edukacyjnej dotyczącej transportu ręcznego – Manual Handling of Loads, prowadzonej w 26 krajach UE. Doświadczenie zawodowe zdobywała także w branży mediowej – w wydawnictwie czasopism branżowych, w tym na stanowisku zastępcy redaktora naczelnego. Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, podyplomowych studiów Public Relations w Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz London School of Public Relations. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

 

Nina Gałuszka

nina


By zrozumieć  ludzi studiowała  antropologię kultury , by im pomagać - ekonomię
i społeczną odpowiedzialność biznesu.   Była kilkakrotnie członkiem komisji dotacyjnych przyznających  środki na działania lokalne.  Od kilku lat jest  związana ze środowiskiem pozarządowym,   pracowała  w Fundacji Partnerstwo dla  Środowiska w Krakowie, obecnie w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, gdzie zajmuje  się projektami z zakresu  edukacji ekologicznej. Stale współpracuje z innym organizacyjnymi   zajmującymi się rozwojem lokalnym i turystyką zrównoważoną . Jest autorką i współautorką kilku publikacji   z  zakresu  wykorzystania  zasobów lokalnych  do  rozwoju  ekonomicznego regionów.  Właśnie rozpoczęła  współtworzenie  pierwszego w Polsce portalu tematycznego zajmującego się rozwojem turystyki zrównoważonej w kraju i na świecie.  W życiu najbardziej ceni  ludzi z własnymi poglądami nawet  jeśli są dalekie od jej własnych. 

 

Beata Tarnawa

tarnawa

Urodziła się w 1963 roku w Wilkowicach w Beskidzie Małym. Inspiracją dla niej jest Ziemia i praca we wspólnocie. Od roku 1988 jej twórczość jest ściśle związana z działaniami Klubu Gaja. W swojej pracy korzysta z form malarstwa, projektowania graficznego, scenografii, które wykorzystuje do działań społecznych. Zajmuje się opracowaniem graficznym wydawnictw, projektuje plakaty i scenografię do happeningów i spektakli Klubu Gaja.

Wystawy:
- "Pośrodku ziemi stoję": Galeria Nova w Warszawie (2001), Galeria Alchemia w Krakowie (2002), Centrum Sztuki Współczesnej na Zamek Ujazdowski w Warszawie (2003), Kinoplex w Bielsku-Białej (2003).
- "Na jedną noc": Galeria Le Madame w Warszawie (2004).
- "Sztuka dla Ziemi" Galeria Bielska BWA (2005).

 

Edyta Sudoł


Specjalista ds. marketingu i promocji. Koordynator promocji wielu imprez kulturalnych, m. in. C/U Międzynarodowy Festiwal Tańca, Poland Contact Festival Warsaw Flow, Warszawskiego Festiwalu Gitarowego, Festiwalu Re:wizje Inwazja Sztuki Niezależnej. Realizowała PR warszawskich Juwenaliów, Festiwali Filmowych OFF/ON, Gali Grand OFF, Młode Kadry, Festiwalu Teatralnego Czarna Offca, dziesiątek koncertów i imprez muzycznych.
W 2009 roku koordynowała promocje Festiwalu Przemiany.
Ekonomistka oraz absolwentka London School of Public Relations.
 

Elżbieta Jurkowska

 ela

Trener i koordynator projektów w organizacjach pozarządowych polskich
i międzynarodowych od 2005 r., koordynator programu „Temat: rzeka”: „Ważne, żeby zjednoczyć siły instytucji i organizacji działających nad rzekami. Mają one zupełnie inne procedury działania, ale misja jest ta sama! Z doświadczenia Fundacji wynika, że warto inwestować w budowanie partnerstw.”

 
Lidia Raś
Obecnie pracuje jako Kierownik Redakcji Informacji  w serwisie Wiadomości24.pl (Polskapresse). Autorka artykułów dotyczących kultury, recenzentka teatralna (nie tylko z racji obowiązków zawodowych , ale i największej w życiu pasji), redaktor tekstów, inicjatorka akcji „Student w wielkim mieście”, współautorka powstającego projektu „Trakt Zakochanych w Warszawie”.  Licencjonowany przewodnik po Warszawie i miłośniczka Nordic Walking (także nad Wisłą!).
Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Joanna Mieszkowicz

asia

 

Koordynator Programu CZAS NA LAS

Założycielka i Prezes Fundacji Aeris Futuro (www.aeris.eko.org.pl)

Koordynator wielu projektów ekologicznych w ramach organizacji pozarządowych (gł. CZAS NA LAS, Fundusz Kropli Beskidu) oraz Ogólnopolskiego Forum Edukacji Ekologicznej "Eko Media Forum 2003" w czasie Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO w Poznaniu. 
Doświadczona w opracowywaniu programów ochrony środowiska dla gmin i powiatów (firma Abrys). Wykładowca podyplomowego studium ochrony przyrody w IOP PAN w Krakowie. 

Uczestnik wielu międzynarodowych i krajowych konferencji oraz warsztatów o tematyce zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnego biznesu, zarządzania organizacją i projektami. 

Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska o specjalności zarządzanie środowiskiem (Akademia Rolnicza w Poznaniu, stypendium naukowe w Ghent University w Belgii).

Dodatkowo wielka pasjonatka fotografii.

 

Katarzyna Strojna-Szwaj

szwaj


PR-owiec z zawodu i z zamiłowania. Z wykształcenia - politolog.
Dbała o relacje z otoczeniem oraz prowadziła działania media relations zarówno dla korporacji (Mercedes-Benz Polska),
jak i organizacji pozarządowej (Fundacji Marka Kamińskiego). Od marca tego roku zajmuje się komunikacją oraz marketingiem w Vienna International Polska.
W Fundacji Marka Kamińskiego uczestniczyła w projektach programu "Szlak Wisły", którego celem jest przywrócenie Wisły Polsce.
Prywatnie - wegetarianka i pasjonatka astanga jogi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

filmy


««
»»
April 2019
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30